GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Mandie Claassens | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
[2] | Genevieve Goodchild | Woodland Hills Tennis Club | No | - | |
[3] | Sistine van Pletzen | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
[4] | Kara Taute | WELKOM VOLKSKOOL | No | - | |
- | Mila Haddad | Eunice Primary | No | - | |
- | Erné Pienaar | ZA | Harvinia Tennis Club | No | - |
- | Lisa Vivier | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Ilne Steenkamp | ZA | Cepha Tennis Club | No | - |
- | Lika Linde | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Lily Schutte | Oranje Meisieskool | No | - | |
- | Mia van Rooyen | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Jozelle Heyns | Senekal Primere Skool | No | - | |
- | Leila Erasmus | ZA | Welkom Tennis Club | No | - |
- | MIA Gericke | ZA | Oranje Meisieskool | No | - |
- | Carla Hefer | Willem Postma Primary | No | - | |
- | Hendie Human | Willem Postma Primary | No | - | |
- | Engela Loock | Oranje Meisieskool | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-03-04 9:15am | A1 | UFS - Court 7 |
Mandie Claassens [1]
|
Lisa Vivier
|
6-0, 6-1 |
2023-03-04 9:15am | A2 | UFS - Court 8 |
Hendie Human
|
Mia van Rooyen
|
6-1, 6-3 |
2023-03-04 9:15am | A3 | UFS - Court 9 |
Sistine van Pletzen [3]
|
Jozelle Heyns
|
2-6, 4-6 |
2023-03-04 9:15am | A4 | UFS - Court 10 |
Engela Loock
|
Lily Schutte
|
7-5, 6-3 |
2023-03-04 9:15am | A5 | UFS - Court 11 |
Erné Pienaar
|
Mila Haddad
|
6-0, 6-4 |
2023-03-04 9:15am | A6 | UFS - Court 12 |
Lika Linde
|
Kara Taute [4]
|
3-6, 3-6 |
2023-03-04 9:15am | A7 | UFS - Court 13 |
MIA Gericke
|
Ilne Steenkamp
|
2-6, 0-6 |
2023-03-04 9:15am | A8 | UFS - Court 14 |
Carla Hefer
|
Genevieve Goodchild [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-03-04 11:45am | A9 | UFS - Court 7 |
Mandie Claassens [1]
|
Hendie Human
|
6-1, 6-1 |
2023-03-04 11:45am | A10 | UFS - Court 8 |
Jozelle Heyns
|
Engela Loock
|
1-6, 0-6 |
2023-03-04 11:45am | A11 | UFS - Court 9 |
Erné Pienaar
|
Kara Taute [4]
|
1-6, 1-6 |
2023-03-04 11:45am | A12 | UFS - Court 10 |
Ilne Steenkamp
|
Genevieve Goodchild [2]
|
4-6, 2-6 |
2023-03-05 9:15am | A13 | UFS - Court 3 |
Mandie Claassens [1]
|
Engela Loock
|
6-1, 6-4 |
2023-03-05 9:15am | A14 | UFS - Court 4 |
Kara Taute [4]
|
Genevieve Goodchild [2]
|
4-6, 0-6 |
2023-03-05 10:30am | A15 | UFS - Court 16 |
Mandie Claassens [1]
|
Genevieve Goodchild [2]
|
6-1, 6-2 |
N/A | B1 | UFS - Court 17 |
Engela Loock
|
Kara Taute [4]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-03-05 9:15am | C1 | UFS - Court 5 |
Hendie Human
|
Jozelle Heyns
|
1-6, 3-6 |
2023-03-05 9:15am | C2 | UFS - Court 6 |
Erné Pienaar
|
Ilne Steenkamp
|
3-6, 1-6 |
2023-03-05 10:30am | C3 | UFS - Court 18 |
Jozelle Heyns
|
Ilne Steenkamp
|
6-2, 1-6, 5-10 |
N/A | D1 | UFS - Court 1 |
Hendie Human
|
Erné Pienaar
(Did not play)
|
Walkover |
2023-03-04 11:45am | E1 | UFS - Court 11 |
Lisa Vivier
|
Mia van Rooyen
|
6-0, 6-0 |
2023-03-04 11:45am | E2 | UFS - Court 12 |
Sistine van Pletzen [3]
|
Lily Schutte
|
2-6, 4-6 |
2023-03-04 11:45am | E3 | UFS - Court 13 |
Mila Haddad
|
Lika Linde
|
2-6, 3-6 |
2023-03-04 11:45am | E4 | UFS - Court 14 |
MIA Gericke
|
Carla Hefer
|
7-6, 6-0 |
2023-03-05 9:15am | E5 | UFS - Court 7 |
Lisa Vivier
|
Lily Schutte
|
4-6, 2-6 |
2023-03-05 9:15am | E6 | UFS - Court 8 |
Lika Linde
|
MIA Gericke
|
6-1, 6-2 |
2023-03-05 11:45am | E7 | UFS - Court 2 |
Lily Schutte
|
Lika Linde
|
6-2, 6-2 |
2023-03-05 11:45am | F1 | UFS - Court 3 |
Lisa Vivier
|
MIA Gericke
|
6-2, 6-2 |
2023-03-05 9:15am | G1 | UFS - Court 9 |
Mia van Rooyen
|
Sistine van Pletzen [3]
|
0-6, 1-6 |
2023-03-05 9:15am | G2 | UFS - Court 10 |
Mila Haddad
|
Carla Hefer
|
6-4, 6-4 |
2023-03-05 11:45am | G3 | UFS - Court 4 |
Sistine van Pletzen [3]
|
Mila Haddad
|
6-2, 6-0 |
2023-03-05 11:45am | H1 | UFS - Court 5 |
Mia van Rooyen
|
Carla Hefer
|
1-6, 1-6 |